Náš tým

Mgr. Tomáš Bumba

Zdravím Vás, jsem vystudovaný učitel v oboru fyzika - výpočetní technika pro 2. stupeň základní školy na pedagogické fakultě JČU v Českých Budějovicích. Po studiu jsem dostal nabídku na spolupráci s jednou z velkých autoškol v Budějcích a protože řízení vozidel všech kategorií a novinky v dopravě byly vždy mým velkým koníčkem, dostal jsem se postupně ke spolupráci s Jihočeským BESIP týmem, byl jsem součástí týmu poskytujících kurzy bezpečné jízdy pro firmy i jednotlivce. 

Po několika letech v autoškole jsem se přihlásil do výběrového řízení na magistrátu města České Budějovice na pozici zkušebního komisaře pro autoškoly, kde jsem byl přijat. Pozice zkušebního komisaře, ač se to nezdá, má své nesporné výhody, ale i velká úskalí a proto jsem po nějakém čase z magistrátu odešel a začal podnikat v úplně jiném oboru. 

Vlastní autoškolu jsem v roce 2023 založil z několika hlavních důvodů:
- mám touhu opět vzdělávat žadatele, pomáhat jim a vhodně motivovat - ne je pouze hodnotit při zkouškách,
- chci pozvednout kvalitu řidičů zejména u nás v Budějcích, 
- mám chuť dělat kvalitní výuku a výcvik po svém a poskytnout žadatelům záruky, kdy můžu čerpat zkušenosti z pozic učitele ve škole, v autoškole i z pozice zkušebního komisaře.

Mám rád starší auta a motorky, jsou to stroje, které byly konstruovány poměrně jednoduše a chytře, měly dobře sloužit svým řidičům. Podle mého názoru mají starší motorová vozidla charakter a tvář, nejsou to jen plechovky nabité elektronikou a složitými funkcemi, vše je snadné a účelně vymyšlené.


Škoda Octavia 1. generace, 1.9 TDI, 81 kW

Naše "ovečka, ovce, vlhký sen mladých řidičů"

Vím, že je to již starší automobil, ale je to auto bezpečné a má svou duši. Je to jedno z posledních vozidel, které umí s žadateli komunikovat prostřednictvím všech smyslů. Jsou dobře slyšet otáčky motoru (víme kdy zařadit), nemáme žádné asistenční systémy (rozjezdy do kopce učíme jak na "ručku", tak i "na spojku"), auto nic nedělá samo (žadatel se musí naučit sám zapínat světla, stírat okna, parkovat, apod.), nemusí se po každém nastartování vypínat systém START-STOP apod.

Stojím si za tím, že ne vždy je novější auto lepší auto. Mám rád naší "ovečku" a ani jeden z našich úspěšných absolventů si na auto nestěžoval, ba naopak, rádi na ní vzpomínají.