Jak probíhají zkoušky v autoškole

Kde a kdy se konají zkoušky?

Zkoušky se konají v magistrátem určený den na adrese Kněžská 19, České Budějovice mapa zde

Vše začíná e-testy v 8:00, před začátkem testů je nutné uhradit poplatek za zkoušky.
(První zkouška 700,- Kč, opravné testy 100,- Kč, opravná jízda 400,- Kč)

Co mám dělat v den zkoušky?

Vejdete do budovy magistrátu, dole na pokladně předložíte doklad totožnosti (občanský průkaz nebo pas apod.) zaplatíte příslušný poplatek za zkoušku a pokračujete do 3. patra, kde na chodbě před zkušebnou počkáte na e-testy a na pokyny od zkušebních komisařů (viz. fotografie)

Po úspěšných testech se jde jezdit

Pokud jste uspěli u e-testů (tzn. dosáhli jste alespoň 43 bodů) pokračuje se zkušební jízdou se zkušebním komisařem. Na začátku zkušební jízdy předložíte komisaři opět doklad totožnosti. Před jízdou může být nařízena kontrola vozidla před jízdou a jízda trvá 30 minut. Komisař většinou sedí za spolujezdcem (učitelem autoškoly) a zkouška se řídí podle jeho pokynů. Jízda obsahuje vše, co jste se v autoškole učili, např. kruhové objezdy, křižovatky, jízdu v jízdních pruzích atd.

Po celou dobu jízdy komisař dává pokyny, jakým směrem máte pokračovat a po ukončení jízdy následuje vyhodnocení. Vyhodnocení obsahuje výtky k Vašemu výkonu, doporučení a případné chyby při zkušební jízdě a je Vám sdělen výsledek. Ten může mít pouze dvě možnosti: prospěl/a nebo neprospěl/a. Výsledek zkoušky je zaznamenán na formuláři, který po jízdě podepíšete. 

Kancelář zkušebních komisařů
Kancelář zkušebních komisařů

Co když jsem prospěl/a

Samozřejmě Vám gratuluji k úspěšnému složení zkoušek. Pokud e-testy i jízda dopadly dobře, můžete si následující pracovní den od 13:00 zajít do kanceláře č. 413, ve stejné budově i ve stejném patře pro dokumenty. S nimi zamiřte na oddělení řidičských průkazů na libovolný úřad obce s rozšířenou působností (v Č. Budějovicích to je ulice Jeronýmova 218/1, 370 01 České Budějovice)

Podrobnější informace o vydávání řidičských průkazů naleznete přímo na stránkách MMČB zde

Ale co když jízda nebo e-testy nevyšly?

V takovém případě je potřeba vykomunikovat další termín e-testů nebo opravných jízd s autoškolou a domluvit se, zda je možnost něco zlepšit na Vašem výkonu u zkoušky. Ovšem, to už samozřejmě stojí další peníze a Váš čas.